Blog

admin
May 22 nd, 2016
MakaleYorum yapılmamış

Varis Oluşumu Nasıl Engellenir?

Birçok hastalık gibi varislerde oluşumunun engellenmesi mümkün olan bunun yapılması gereken hastalıklardandır. Mümkün olduğunca Varis riski taşıyan kişiler hayatlarının belirli alışkanlıklarına ve durumlarına dikkat ederek varis sorunu yaşamadan yaşayabilirler. Bunun için ilk önce uzun süre ayakta kalınmaması ve uzun süre oturmak gibi eylemlerden de uzak kalınması gerekmektedir. Sürekli olarak düzenli egzersiz yapılması ve fazla kilolardan kurtulmak önemli etken olacaktır. Bunun yanında uzun süre kaplıca ve sauna gibi ortamlarda kalmamak gerekmektedir. Bacakları ve özellikler üst kısmını sıkacak giysilerden uzak durulmalıdır. Bunların yanında vasilerin erken teşhisi kolay şekilde tedavi edilmesini sağlayacağından oldukça önemlidir. Varisler konusunda tüm bilgileri detaylı olarak www.varis.pro adresinden alabilirsiniz ve uzman hekimlere konu hakkında sorular sorabilirsiniz.

Varis Nasıl Oluşur?

Varis bir damar hastalığıdır ve toplardamarların kirli kanı biriktirmesi ile oluşur. Buna sebep olan durum ise toplardamar kapakçığının bozulması ve işlevini görmemesi sebep olmaktadır. Bu durumun oluşması sürekli yüksek basınçlı kan akışına maruz kalınması neden olmaktadır. En çok kadınlarda varis sorunlarının yaşanmasının sebebi ile genetik olarak anneden kıza varis aktarımının fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Uzun süre ayakta durulması basınçlı kanın sürekli bacaklarda akmasına sebep olacağı için varis oluşumuna neden olmaktadır. Bu sebeple sürekli ayakta kalan ve bu şekilde çalışan kadınlarda varis oluşumu çok sık görülmektedir. Varis oluşumu hakkında detaylı bilgi almak ve varislerden korunmak için tüm yöntemler uzman hekimlerin açıklamalarının bulunduğu www.varis.pro adresinde bulunabilmektedir.

Varis Türleri Nelerdir?

Her hastalıkta olduğu gibi varislerde de çeşitli türler bulunmaktadır. Bunlar varis olan damarların boyutlarına göre belirlenmektedir. Boyutu 1mm altında olan damarlarda kılcal varisler olmaktadır. Tedavisi oldukça kolaydır ve iz kalmadan tedavi edilebilmektedir. İkinci olarak kalınlığı 1mm ile 4 mm arasında olan varisler yer alır. Bunların tedavisinde de hiç iz kalmayacak şekilde yöntemler uygulanmaktadır. Ameliyat gerektirmeden kolayca tedavi edilerek varis sorunu yok edilebilmektedir. 4mm üzerinde kalınlıktaki damarlarda uygulanan işlem daha zahmetli olsa da ameliyat gerektirmeden sorunun çözülmesi ve tedavinin yapılması mümkündür. Genel olarak kadınlarda daha sık görülse de, erkeklerde varis sorunlarının yaşanması da mümkündür.

Varis Tedavisi Nasıl Olur?

Değişik varis türlerine göre değişik varis tedavi türleri mevcuttur. Bunların belirlenmesi için öncelikle varislerin incelenmesi ve teşhis ile tanı konuşması gerekmektedir. Bunun için tetkiklerin yapılması ve testlerin uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte varislerin durumları ve boyutları net olarak belirlenecek ve vücuttaki yaygınlığına göre en iyi tedavi yöntemi benimsenecektir. Tüm bu işlemlerde Medical Art Varis Tedavi Merkezi ileri teknoloji ve uzman hekimler ile varis teşhisi ve tedavisi yapmaktadır. Tüm varis türlerinde en gelişmiş varis tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu sebeple hiç iz kalmadan varislerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Be the first to post a comment.

Add a comment